Hizmetler

MEYVE BAHÇELERİ VE TARIM

Fernas Gıda 7000 dönüm üzerinde modern ve sürdürülebilir teknik altyapısı ile meyve bahçesi tesis etmekte ve tarım uygulamaları yapmaktadır.

Çoğunluğu Elma çeşitleri olan meyve bahçelerinde; Armut, Kayısı, Böğürtlen ve Erik ekimleri de mevcuttur.

Fernas Gıda olarak tarımsal üretimde sürdürülebilirlik, doğa ve insan dengesini bozmadan üretim yapabilmek birinci önceliğimizdir. Türkiye’deki sürdürülebilir tarımsal üretim konusunda çıktığımız bu yolda, Gap Global üretim planlarını prensip alarak tarımsal üretim yapmaktayız. Çok iyi biliyoruz ki fazla kullanılan zirai ilaç, gübre gibi tarımsal girdilerin doğaya ve ekonomiye büyük zararları vardır. Gelecek nesillere yaşanılabilir bir dünya bırakmak ve toprağı kirletmeden kaliteli tarımsal ürünler üretebilmek için iyi tarım uygulamalarına oldukça önem veriyoruz. Tarımsal üretim ve yatırımlarımızı bölgesel kalkınmayı sağlayabilecek şekilde planlıyoruz.

İyi tarım uygulamaları ve Gap Global standartlarında tarımsal üretimimizle toprağa attığımız ilk tohum ve diktiğimiz ilk fidandan itibaren sürdürülebilirlik üzerine vermiş olduğumuz sözlerden daha da iyisini yapmayı hedefliyor, tarımsal üretimde doğa-insan ilişkisine değer veriyor ve saygı duyuyoruz.